طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی (pdf-doc) در سال 1401 | سود تولید لیوان کاغذی


در حال بارگذاری
22 خرداد 1401
پی دی اف و ورد pdf , doc
کیلوبایت
34 صفحه
۶۰,۰۰۰ تومان
خرید

طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی (pdf-doc) در سال 1401 | سود تولید لیوان کاغذی

ظروف یکبار مصرف به ویژه لیوان کاغذی به دلیل داشتن ویژگی‌های خاصی محبوبیت بالایی در بین مردم دارند. این محبوبیت موجب شده تا تولید کنندگان بدون دغدغه و نگرانی از بازار مصرف، اقدام به تولید انواع طرح با کاربردهای متنوع نمایند.

لیوان کاغذی از جمله مهمترین ظروف یکبار مصرف مورد نیاز در کشورمان است که به صورت دو جداره از جنس کاغذ ساخته می شوند. این ویژگی یعنی دولایه بودن موجب شده تا تحمل لیوان برای نگهداری گرمای نوشیدنی نیز افزایش پیدا کند. لیوان کاغذی توسط دستگاه‌های خاصی تولید می‌شوند.

این قبیل از ظروف یکبار مصرف به اندازه‌ای کاربردی و پرمصرف هستند که راه اندازی کسب و کار تولید لیوان کاغذی می‌تواند یک ایده ای اقتصادی پرسود به حساب آید.

 

طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی در سال 1401طرح توجیهی کارگاه تولید لیوان کاغذی
افرادی که قصد اخذ جواز تاسیس و پروانه بهره برداری برای راه اندازی کارگاه تولید لیوان کاغذی از وزارت صنایع را دارند احتمالا به ارائه یک طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی نیاز خواهند داشت.

این طرح بایستی از توجیه اقتصادی برخوردار باشد یعنی تولید کننده را به سود و درآمدزایی برساند. بنابراین برای تهیه آن بهتر است از کارشناسانی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند کمک گرفته شود. همچنین برای اخذ تسهیلات بانکی و وام وجود یک طرح توجیهی نیز الزامی می‌باشد.

هزینه راه اندازی کارگاه تولید لیوان کاغذی
به طور دقیق نمی توان هزینه راه اندازی کسب و کار تولید لیوان کاغذی را برآورد نمود چرا که بستگی به عواملی همچون وسعت کار، منطقه تاسیس، نوع دستگاه‌های مورد استفاده، کیفیت مواد اولیه و … دارد. محل سکونت به دلیل تفاوت در میزان اجاره بها، فاصله تا کارخانه تولید مواد اولیه و … از عوامل تاثیر گذار بر روی میزان سرمایه مورد نیاز است.

به عنوان مثال راه اندازی خط تولید تولید لیوان کاغذی در شهری مانند تهران به دلیل بالا بودن هزینه های اجاره در مقایسه با شهری دور افتاده بیشتر است. همچنین وسعت کار هزینه تولید را نیز تحت تاثیر قرار می دهد، مثلا هزینه راه اندازی یک کارخانه نسبت به یک کارگاه خانگی بالاتر می باشد.

سود تولید لیوان کاغذی
بسیاری از افراد قبل از این که به طور رسمی کار تولید لیوان کاغذی را آغاز کنند ابتدا با کمک طرح توجیهی به بررسی میزان سود و هزینه‌های مربوطه می‌پردازند تا ببینند که آیا برایشان صرفه اقتصادی دارد یا خیر. برای برآورد میزان سود تولید لیوان کاغذی، باید بگویم که سود این شغل مانند هر کسب و کاری دیگر تحت تاثیر یکسری پارامتر مانند میزان سرمایه گذاری، نیروی انسانی، برند سازی، بازار مصرف و …. است.

یکی از مهمترین عوامل در تعیین سود، بازار مصرف است. با توجه به آشنایی مردم با مضرات لیوان های پلاستیکی، افراد زیادی روی به استفاده از لیوان کاغذی آورده اند. این نوع از لیوان ها به راحتی در طبیعت بازیافت می شوند و آسیبی متوجه محیط زیست هم نمی کنند. علاوه بر این از قابلیت چاپ برخورداراند و بسیاری از شرکت ها و برندها علاقه دارند تا از این طریق کسب و کار خود را تبلیغ نمایند.

وجود این قبیل از ویژگی ها موجب شده تا لیوان کاغذی بازار مصرف بالایی داشته باشد که تولید کنندگان با بازاریابی مناسب می توانند به کسب و کار خود رونق ببخشند. به طور کلی تولید لیوان کاغذی می تواند با سوددهی مناسبی همراه باشد زیرا از آن دسته مشاغلی است که هزینه اولیه نسبتا پایینی دارد، طوری که کار را می توان با حداقل فضای ممکن نیز راه اندازی نمود.

مجوز تولید لیوان کاغذی

یکی از اولین گام ها برای راه اندازی کارگاه و یا کارخانه تولید لیوان کاغذی، اخذ مجوز تاسیس از اداره صنایع و معادن است. دریافت مجوز این حق را به افراد می دهد تا در محدوده مد نظر و با توجه به ظرفیت اعلام شده در جواز، اقدام به تولید لیوان کاغذی نمایند.

جواز تاسیس را می توان به صورت حقیقی و یا حقوقی اخذ کرد. حداقل سن 18 سال تمام، داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران و برگ پایان خدمت برای آقایان از شروط لازم برای دریافت مجوز است.

کپی از مدارک شناسایی، تهیه طرح توجیهی، ارائه پیش فاکتور ماشین آلات از سازنده، پرداخت فیش واریزی مطابق با تعرفه تعیین شده و ثبت نام در سامانه های معرفی شده از سوی وزارت صنایع و معادن از مهمترین مدارک مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار تولید لیوان کاغذی می باشد.

قیمت ارزانترین دستگاه تولید لیوان کاغذی
قیمت دستگاه تولید لیوان کاغذی بسته به سرعت تولید، کارکرد و سایر امکانات متفاوت است و با توجه به نوسانات شدید بازار به طور دقیق نمی توان قیمت مشخص شده ای را برای آن تخمین زد. اما برای آن دسته از متقاضیانی که مایل اند دستگاهی را خریداری کنند که هم عملکرد مناسب و خدمات پس از فروش داشته باشد و هم این که دارای قیمتی به صرفه باشد دستگاه های چینی موجود در بازار گزینه ای مناسب برای این امر هستند.

طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی در سال 1401

آشنایی با نحوه ساخت لیوان یکبار مصرف
مواد اولیه ای که در واقع کاغذهای ویژه ای هستند را در ضخامت و ابعاد مشخصی برش می دهند. هر چه ضخامت کاغذ بیشتر باشد، لیوان از استحکام بالاتری برخوردار خواهد بود. لیوان یکبار مصرف با استفاده از دستگاه، به صورت تک رو (فقط قسمت داخل) و یا هر دو رو (قسمت داخل و خارج) روکش دار می گردد.

این نوع از لیوان های یکبار مصرف با توجه به نیاز بازار در سه سایز بزرگ، متوسط و کوچک تولید می شوند. پس از برش، با استفاده از دستگاه های مخصوص، لیوان در تیراژ مختلفی تولید می گردد. همچنین برای هر سایز نیاز به دستگاه های جداگانه می باشد. برای هر دستگاه یک نیرو لازم است تا کاغذها را در قسمت ورودی دستگاه قرار دهد و در آخر هم لیوان های تولید شده را جمع آوری نماید.

کسب و کار ساخت لیوان کاغذی با سرعت بسیار خوبی در حال رونق است و ممکن است زمان مناسبی برای سرمایه گذاری در این تجارت باشد.

 

فهرست مطالب موجود در طرح توجیهی تولید لیوان کاغذی نگارش سال  1401:
برآورد زمین  یا مکان مناسب برای تولید لیوان کاغذی
برآورد محوطه سازی های لازم
برآورد هزینه ساخت و ساز سالن تولید لیوان کاغذی
برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات
برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
برآورد وسایل حمل و نقل
برآورد تجهیزات لازم برای تولید لیوان کاغذی
برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی
برآورد هزینه ثابت
برآورد هزینه های سرمایه ای
برآورد هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش
برآورد نحوه سرمایه گذاری کل تولید لیوان کاغذی
برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه :
برآورد هزینه تولید سالیانه
برآورد قیمت تمام شده
برآورد مواد ولیه لازم از جمله رول کاغذ ,
قیمت فروش
درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد سود و زیان ویژه
برآورد سرمایه ثابت سرانه
برآورد کل سرمایه گذاری سرانه
برآورد نرخ بازدهی سرمایه
برآورد دوره برگشت سرمایه
برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن

خلاصه گزارش طرح توجیهی لیوان کاغذی نگارش سال 1401:

1-عنوان فعاليت:

لیوان یکبار مصرف کاغذی

2-ظرفيت :

8000000  عدد در سال

3-مجري طرح:

 –

4-محل اجرا :

5-اشتغال طرح :

1نفر مستقیم – 5 نفر غیر مستقیم

6-سرمايه ثابت طرح :

19101.93میلیون ریال معادل یک میلیارد و نهصد و ده میلیون و یکصد و نود و سه هزارتومان

7-سرمايه در گردش :

2457.78میلیون ریال معادل دویست و چهل و پنج میلیون و هفتصد و هفتاد و هشت هزارتومان

8-سرمايه گذاري کل طرح :

21559.70میلیون ریال معادل دو میلیارد و یکصد و پنجاه و پنج میلیون و نهصد و هفتاد هزارتومان

9-ميزان زمين بنا :

80 مترمربع

10-ميزان تسهيلات مورد نياز :

17247.76میلیون ریال معادل یک میلیارد و هفتصد و بیست و چهار میلیون و هفتصد و هفتاد و شش هزارتومان

11-نوع تسهيلات :

وام 5 ساله

12-نقطه سربه سر :

52.18%

13-مدت برگشت سرمايه :

5 سال

14-نرخ بازدهي سرمايه :

32.01%

15-تورم :

40 %

16-نرخ تنزیل :

25 %

 

 

 

 

طرح  کامل است و همه مطالبی که در بالا گفته شد در طرح موجود است.
طرح آپدیت سال 1401  و شامل 34 صفحه فایل ورد و پی دی اف است

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.