طرح توجیهی احداث آرایشگاه زنانه (97)

 طرح توجیهی آرایشگاه زنانه (ویرایش 97)

تعریف آرایشگاه زنانه :

آرایشگری به معنای جلوه بخشیدن و زیباتر کردن چهره ظاهری افراد است. آرایش به معنی اضافه کردن و پیرایش به معنای کم کردن است. در کشور ما آرایش بیشتر برای خانم ها و پیرایش برای آقایان استفاده می شود. در آرایشگاه های زنانه موارد زیادی هستند که می توان انجام داد  مانند :کوتاه کردن موها ، مدل دادن به موها ، رنگ کردن موها ، آرایش صورت ، پاکسازی پوست و طراحی ناخن ها می پردازد. در آرایشگاه های مردانه کارهای کوتاه کردن ، حالت دادن و رنگ کردن موها انجام میگیردو همچنین در آرایشگاه های زنانه میکاپ عروس ,میکاپ و شینیون ,براشینگ,کاشت ناخن,اپیلاسیون,ماساژ حرفه‌ای و درمانی,اصلاح صورت,رنگ کردن مو,دکلره و مش,کراتینه مو ,بوتاکس مو,کاشت مژه,مانیکور و پدیکور,پاک‌سازی صورت,اکستنشن مو,بافت مو,انواع طراحی حنا ,ویتامینه مو و … انجام می گیرد.

آرایشگری یکی از قدیمی‌ترین شغل جهان به شمار می‌رود و قدمت آن تقریباً به زمانی که انسان شانه و قیچی را اختراع کرد می‌رسد. علاقه بشر به آراستگی و نظافت فردی و زیبا جلوه دادن خود میباشد. اگرچه هنر آرایشگری بیشتر عملی و کاربردی است و نیاز به تحصیلات بالایی ندارد اما این هنر امروزه به یک علم تبدیل‌شده است. آرایش برای خانم‌ها از اهمیت بیشتری نسبت به آقایان برخوردار است و خدماتی هم که معمولاً در آرایشگاه‌های زنانه ارائه می‌شود بسیار بیشتراست.

احداث آرایشگاه زنانه
 آرایشگاه زنانه به طور خلاصه :

فرهنگ آرایشگری در تمام سطح ایران و جهان به طور شایسته ای جا افتاده است و هر روز شاهد پیشرفت ها و متدهای جدیدی هستیم که خانم ها و اقایان از آن تبعیت میکنند خوشبختانه هیچ گونه مانعی در راه کسب و کار از طرف مشتریان و از لحاظ آداب و رسوم وجود ندارد و مطمینیم که با سرمایه گذاری مورد نظر میتوانید به سوددهی بیشتر و رضایت خاطر بیشتر مشتریان از نظر امکانات برسید ..مسلما هر چه جمعیت منطقه بیشتر باشد متقاضیان نیز بیشتر خواهند شد و همچنین عامل مهم دیگر اشتغال خانم ها و همچنین سطح تحصیلات آنهاست که تاثیر چشمگیری در پذیرش شغل آرایشگری دارد .

سرمایه مورد نیاز برای احداث آرایشگاه

برای احداث آرایشگاه ابتدا باید با در دست داشتن مدرک آرایشگری که پس از گذراندن دوره های مختلف توسط سازمان فنی و حرفه ای کشور اعطا می شود به واحد صنفی مربوطه مراجعه کنید. اخذ این مجوز از اتحادیه آرایشگری حدود یک سال زمان می برد و حدود 3میلیون تومان هزینه خواهد داشت. این روزها به دلیل سختگیری هایی که در اعطای مجوزهای آرایشگری صورت می گیرد بسیاری از آرایشگاه ها بدون مجوز به این فعالیت می پردازند. کمینه متراژ برای راه اندازی یک آرایشگاه زنانه از نظر اتحادیه 18 متر تعریف شده است. درحالی که این فضا بسته به نوع کار شما متفاوت خواهد بود.

اگر شما می خواهید یک آرایشگاه معمولی با ارائه خدمات روزمره راه اندازی کنید این کار را می توانید در 40 متر فضا و با سه نفر نیروی کار متخصص و با تجربه شروع کنید. طبیعی است که افزایش خدمات آرایشگاه در حیطه های مختلف شما را به تعداد نیروی بالاتر و فضای بیشتر نیازمند می سازد.

برای احداث یک آرایشگاه خوب و مدرن ابتدا باید مکان مناسب برای این کار در نظر بگیرید. خرید تجهیزات و لوازم کامل هم هزینه‌ای معادل 40 میلیون تومان دربر دارد. بهتر است در انتخاب مکان دقت کنید و مکان مناسبی ترجیحاً در قسمت بالای شهر در نظر گرفته شود زیرا هزینه‌های شما مانند رهن و اجاره ساختمان و خرید اسباب و لوازم و پرداخت حقوق به کارکنان تقریباً ثابت خواهد بود اما درآمد شما ممکن است متفاوت باشد.

نیروی انسانی مورد نیاز برای آرایشگاه

1. ناخن کار

2. ماساژور

3. اپیلاسیون کار

4. آرایشگر

و……..

1449 بازدید