طرح توجیهی تولید ام دی اف و مصنوعات چوبی (98)


در حال بارگذاری
20 مرداد 1398
Word
KB 763
17
۲۸,۰۰۰ تومان ۲۵,۰۰۰ تومان
خرید

 طرح توجیهی تولید ام دی اف و مصنوعات چوبی (ویرایش 98)

تعریف تولید ام دی اف و مصنوعات چوبی :

ام‌دی‌اف (MDF) مخفف واژه Medium Density Fiberboard است که جزو فرآورده‌های چوبی محسوب می‌شود. MDF نوعی تخته فیبر است که به روش خشک تولید می‌گردد. چگالی آن بین۶۵۰ تا ۸۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است. ام دی اف را پس از تولید می‌توان روکش نمود. روکش‌های تزیینی علاوه بر زیبایی به دوام و کاربرد آن در محیط‌هایی مانند آشپزخانه کمک می‌کند. روکش ملامینه متداول‌ترین نوع روکش برای MDF می‌باشد که در آن فرایند کاغذ دکوراتیو آغشته به رزین تحت فشار و حرارت بر روی تخته چسبانده می‌شود.

این محصول ضمن دارا بودن خواص شبیه سایر اوراق فشرده چوبی دارای برخی خواص برتر نیز می‌باشد که باعث ارتقاء بازار آن در بین سایر اوراق فشرده چوبی مانند تخته خرده چوب (نئوپان)، تخته لایه، تخته فیبر سخت و … شده است. در واقع این محصول (MDF) ابتدا بعنوان جایگزین اوراق فشرده چوبی مطرح بوده و سپس در کاربردهای جایگزین چوب نیز بکار رفته است. در حال حاضر دامنه کاربردهای آن روز به روز در حال افزایش است.

ابتدا گرده بینه‌ها یا مقطوعات چوبی در بخش چیپر به صورت چیپس درآمده و سپس چیپس‌ها در ریفاینر دفیبره می‌شوند. الیاف جداشده با چسب مخلوط گردیده و به رطوبت مناسب می‌رسند. مخلوط الیاف و چسب در فرمینگ به صورت کیک درآمده و در پرس فشرده می‌شوند. تخته‌ها پس از سرد شدن اندازه‌بری شده و بسته‌بندی می‌گردد.

مزایای ام دی اف

از جمله خصوصیاتی که باعث ایجاد کاربردهای متنوع (MDF) شده عبارتند از:

 • خصوصیـات فیزیـکی و مکـانیکی بالا
 • دامنه وسیع دانـسیـته (وزن مخـصوص)، ضخامت و ابـعاد MDF قابل تولید
 • قابلیت ابزار خوری، ماشین کاری و سنباده زنی
 • سطوح صاف و متراکم
 • قابلیت شکل پذیری و لبه‌های صاف
 • عدم وجود معایب چوب
 • دانسیته یکنواخت و همگن پروفیل
 • قابلیت انجام رو سازی‌های مختلف همچون انواع روکش‌های چوبی و غیر چوبی، رنگ آمیزی و غیره
 • پایداری ابعاد و مقاومت به فشرده شدن
 • زیبایی ظاهری، طبیعت ملایم و ظریف و حالات شبیه به چوب
 • قیمت مناسب

 

  تولید ام دی اف و مصنوعات چوبی به طور خلاصه :

از زمان مدرن شدن و پیشرفت تکنولوژی و روی آوردن مردم به کالاهای روز دنیا و علاقه آنها به طرح و نقشه های جدید و معماری کلاسیک استقبال مردم بخصوص اقشار خانمها دراین زمینه (کابینت هایی ازجنس mdf و تهیه کردن سرویس نوزاد و همچنین سرویس عروس و داماد) باعث شده که این محصول در کشور ما رو به اوج و روز به روز متقاضی آن بیشتر شود و به همین دلیل جامعه مهندسین و معماران در ساخت و ساز در طراحی داخلی این نوع محصول در برنامه کاری خود قرار داده و به جرئت میتوانم بگویم که تقریبا 90 درصد از مهندسین از این محصول در پروژه های خود استفاده میکنند.

تولید مصنوعات چوبی

مهمترين مشكلات توليد و صادرات مبلمان و مصنوعات چوبي بطور اختصار به قرار زير است :

1. تامین مواد اولیه با کیفیت :

عموماً مواد اوليه داخلي از مشخصات فني استاندارد جهاني پيروي نمي كند در حالي كه يكي از عوامل در افزايش كيفيت محصول نهايي به وجود مواد اوليه مرغوب بستگي دارد كه در اين خصوص همه صنايع داخلي  اهتمام لازم  را مبذول  نمي دارند . در خصوص مواد اوليه وارداتي در برخي اقلام همين شرايط حاكم مي باشد. لازم به ذكر است كه در جهت رفع اين مشكل  حدود سه سال پيش از سوي وزارت صنايع و معادن واردات اوراق فشرده چوبي شامل نئوپان ؛ فيبر ، تخته لايه ، MDF مشمول الزامات فني واردات شده است همچنين در اواخر سال 1383 شوراي عالي  استاندارد  مصوب نمود كه توليد اوراق فشرده چوبي شامل نئوپان ،  فيبر ، MDF ،  تخته لايه  و روكش چوبي مشمول اجراي استاندارد اجباري گردد اميد است با اجراي اين مصوبه بخشي ازاين مشكل مرتفع گردد.

2. فرسودگی و استهلاک ماشین آلات :

عدم توجه به استهلاك تجهيزات در طي زمان بهره برداري و عدم توانايي مالي باعث فرسوده شدن تجهيزات در اين صنعت شده كه به نو به خود هزينه هاي نگهداري تجهيزات را افزايش داده و به كاهش كمي و كيفي محصولات منجر مي گردد.

3. عدم رضایت کیفیت مناسب محصولات چوبی :

يكي از عوامل موفقيت هر محصول همگامي كيفيت آن با استانداردهاي متداول و مورد درخواست مشتريان است كه متاسفانه اين ويژگي در همه مصنوعات چوبي و مبلمان كشور وجود نداشته و توليد كنندگان بايستي به اين سمت حركت نمايند ، در اين راستا لازم است كه موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران بيش از گذشته در تدوين استانداردهاي مصنوعات چوبي و مبلمان اهتمام ورزيده و در اين زمينه اقدامات بيشتري را بعمل آورد.

4. عدم آموزش کافی کارگران صنایع مصنوعات چوبی :

عليرغم وجود برخي استادكاران ماهر در زمينه توليد مبلمان و مصنوعات چوبي ،  بطور عمومي سطح آگاهي و آموزش كارگران شاغل در اين زمينه كافي نبوده و بعضاً مشاهده مي‌گردد كه افرادي كه به لحاظ مهارتي از توانايي كافي برخوردارند به دليل عدم شناخت  كافي در خصوص ويژگيهاي چوب و روشهاي توليد ضمن ايجاد ضايعات فراوان در حين توليد محصولاتي را توليد مي نمايند كه از كيفيت لازم برخوردار نيستند و يا پس از مدت كوتاهي ارزش خود را از دست ميدهند .

ماشین آلات خط تولید ورق ام دی اف 

 • دستگاه خشک کن
 • دستگاه پرس
 • سیستم الک متحرک
 • ماشین فرمینگ
 • دستگاه چسب زن
 • دیگ بخار
 • دستگاه خرد کن
 • دستگاه آغشته ساز
 • مخزن ذخیره
 • پالایشگر تحت فشار

کاربرد ام دی اف :

ام دی اف در ساخت قفسه و کتابخانه و میز و اداری و خانگی و فایل و …. کاربرد دارد.ام‌ دی‌ اف را پس از تولید می‌توان روکش نمود. روکش‌های تزیینی علاوه بر زیبایی به دوام و کاربرد آن در محیط‌هایی مانند آشپزخانه کمک می‌کند. روکش ملامینه متداول‌ترین نوع روکش برای ام‌ دی‌ اف می‌باشد که در آن فرایند کاغذ نقش دار آغشته به چسب با فشار و حرارت پرس بر روی تخته چسبانده می‌شود.

این محصول ضمن دارا بودن خواص شبیه سایراوراق فشرده چوبی دارای برخی خواص برتر نیز می‌باشد که باعث ارتقاء بازار آن در بین سایر اوراق فشرده چوبی مانند تخته خرده چوب (نئوپان)، تخته لایه، تخته فیبر سخت و… شده است. در واقع این محصول ام‌ دی‌ اف ابتدا بعنوان جایگزین اوراق فشرده چوبی مطرح بوده و سپس در کاربردهای جایگزین چوب نیز بکار رفته است.

 

خلاصه گزارش طرح توجیهی تولید ام دی اف و مصنوعات چوبی 98

1-عنوان فعاليت: کابینت mdf
2-ظرفيت :
3-مجري طرح: نام شما
4-محل اجرا : محل خودتان را بنویسید
5-اشتغال طرح : 19نفر
6-سرمايه ثابت طرح : 9416.82میلیون ریال
7-سرمايه در گردش : 3424.78میلیون ریال
8-سرمايه گذاري کل طرح : 12841.60میلیون ریال
9-ميزان زمين طرح : 700 متر مربع اجاره ای
10-ميزان زمين بنا : 700 متر مربع بنا اجاره ای
11-ميزان تسهيلات مورد نياز : 10273.28میلیون ریال
12-نوع تسهيلات : وام 5 ساله
13-نقطه سربه سر : 86.87%
14-مدت برگشت سرمايه : 5  سال
15-نرخ بازدهي سرمايه : 39 %
16-تورم : 30%
17-نرخ تنزیل :  %25

طرح توجیهی تولید ام دی اف و مصنوعات چوبی نگارش سال 98 و دارای فایل doc  و pdf می باشد.

تعداد صفحات 32 صفحه

*** توجه : این طرح توسط شرکت الماس طرح البرز تهیه و نگارش شده است و هر گونه کپی برداری از طرح و مطالب سایت حرام و غیر قانونی است و پیگرد قانونی دارد.

 

خلاصه گزارش طرح توجیهی تولید ام دی اف و مصنوعات چوبی 98

  راهنمای خرید:
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.