طرح توجیهی بوم گردی (سال1402) word+pdf | وام طرح بوم گردی


در حال بارگذاری
11 فروردین 1402
پی دی اف و ورد pdf , doc
5600 کیلوبایت
38 صفحه
۹۸,۰۰۰ تومان
خرید

طرح توجیهی بوم گردی
طرح توجیهی بوم گردی در دنیای امروز یکی از فعالیت‌هایی که از سوی مردم با استقبال زیادی همراه شده است، گردشگری می‌باشد. به دنبال این میل و علاقه، برنامه ریزی‌های لازم اقتصادی و سرمایه گذاری به منظور ایجاد مکانی مناسب و دلپذیر نیز ضروری به نظر می‌‌رسد. اقامتگاه‌های بوم گردی از جمله مکان‌هایی خاص، جذاب و ایده آل برای گسترش و توسعه صنعت گردشگری به حساب می‌آیند. یکی از مهمترین مزایای پیاده سازی طرح بوم گردی، بازدهی اقتصادی است. از این رو سرمایه گذاری و هزینه در این بخش از توجیه قابل قبولی برخوردار می‌باشد. آمارها نشان می‌دهد که یکی از منابع درآمدزایی در بیشتر کشورهای دنیا، بخش گردشگری است و در سال‌‌های اخیر این موضوع در کشور ما نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

طرح توجیهی بوم گردی 1400

اجرای طرح بوم گردی
همان طور که می‌دانید کشور ما از جاذبه‌های گردشگری فراوانی اعم از تاریخی، فرهنگی و طبیعی برخوردار می‌باشد، از این رو سرمایه گذاری در این بخش گزینه‌ای بسیار عالی است و فرصتی مناسب برای اشتغالزایی و کسب درآمد می‌باشد. ایجاد دهکده‌ای توریستی و یا اجرای یک طرح بوم گردی به منظور ارائه خدمات به گردشگران کمک می‌کند تا افراد بتوانند از هزینه‌ای که صرف این امر نموده‌اند سالانه به درآمد مناسبی دست پیدا نمایند. بوم گردی خود شاخه‌های متعددی را در بر می‌گیرد که از مهمترین آن‌ها می‌توان اشاره‌ای به موارد زیر نمود:

طرح توجیهی بوم گردی عشایری
اقامتگاه‌های عشایری یکی از محبوب‌ترین انواع طرح‌های بوم گردی است که برخلاف هتل‌ها و مهمانپذیرها که ویژگی‌های یکسانی در ارائه خدمات دارند از خصوصیات خاص محیطی برخوردار هستند. در این اقامتگاه‌ها تمام سعی بر این است که گردشگران با شیوه زندگی عشایری و سنتی که در واقع نمادی از همزیستی و همگنی بشر با محیط زیست است بیشتر آشنا شوند. طرح بوم گردی عشایری از جذاب‌ترین انواع طرح‌ها به حساب می‌آید و از سوی علاقه مندان به زندگی سنتی و طبیعت، نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

این طرح اهداف زیر را به دنبال دارد:

-توسعه فرهنگ و رسوم عشایری
-توسعه صنعت گردشگری کشور
-برخورداری و لذت بردن از مواهب طبیعی
-فراهم آوردن بستری مناسب برای طبیعت گردی و گردشگری
-آشنایی بازدید کنندگان با نحوه معیشت عشایر

 طرح توجیهی اقامتگاه بوم گردی

طرح توجیهی رستوان بوم گردی
از دیگر طرح‌های بوم گردی که اجرای آن با مزایای اقتصادی خوبی همراه است، رستوران بوم گردی می‌باشد. رستوران‌های بوم گردی در واقع به منظور تجربه سرو غذاهای بومی هر منطقه راه اندازی می‌گردند. هدفی که این قبیل از طرح‌های بوم گردی دنبال می‌کنند طبخ غذاهای محلی و شناساندن آداب غذا خوردن هر منطقه به گردشگران و توریست‌ها می‌باشد. این نوع از طرح‌ها برای طرفداران بوم گردی تجربه‌ای ناب و لذت بخش محسوب می‌شود. برای اجرای این طرح علاوه بر احداث مکان نیاز به یکسری تجهیزات و امکانات نیز می‌باشد. با توجه به نوع رستوران، از امکانات و تجهیزات مختلفی استفاده می‌گردد. متقاضی این قبیل از طرح‌ها قبل از اقدام برای احداث باید مجوزهای لازم را اخذ نمایند. در واقع دریافت مجوز اولین قدم در این راستا به حساب می‌آید.

فرایند ساخت اقامت‌های بوم گردی
برای ساخت اقامتگاه‌های بوم گردی توجه به چند مورد بسیار اهمیت دارد. از جمله این که اقامتگاه‌ها برای رفاه حال هر چه بهتر گردشگران حتما باید دارای سرویس بهداشتی باشند. عملیات برق رسانی و آنتن دهی تلفن در اقامتگاه‌ها بایستی به شکلی مطلوب انجام بگیرد. برای این امر مجریان طرح می‌توانند هماهنگی‌های لازم را با ارگان‌های دولتی انجام دهند. همچنین آبرسانی و پیاده سازی زیر ساخت‌های مورد نیاز، نیز بسیار اهمیت دارد و بایستی در دستور کار قرار بگیرد. با فراهم آوردن امکانات لازم سالانه می‌توان گردشگران زیادی را به سمت اقامتگاه‌های گردشگری جذب نمود.

میزان بازدهی طرح بوم گردی
طرح بوم گردی یکی از بهترین روش‌های سرمایه گذاری است که اجرای آن با توجیه اقتصادی خوبی همراه خواهد بود. از آنجایی که بیشتر افراد برای فرار از مشکلات و دغدغه‌های شهری و به لحاظ روحی روانی نیاز دارند یک زندگی آرام و سالمی را تجربه نمایند وجود طرح‌هایی مانند اقامتگاه‌های بوم گردی بسیار حائز اهمیت می‌باشد. آیتم‌های سنتی نه تنها برای گردشگران داخلی بلکه برای گردشگران خارجی نیز بسیار خاص و جذاب می‌باشد. با بهره بردن از سنت و فرهنگ اقوام‌های مختلف، همچنین با برپایی رستوران‌های محلی و طبخ انواع غذاهای ایرانی و سنتی می‌توان همیشه توجه و نظر گردشگران داخلی و خارجی را جلب نمود. به همین دلیل طرح بوم گردی از ظرفیت و پتانسیل بالایی برای درآمدزایی برخوردار می‌باشد.

 

فهرست مطالب موجود در طرح توجیهی احداث اقامتگاه بوم گردی نگارش سال 1402:

برآورد زمین  یا مکان مناسب برای احداث اقامتگاه بوم گردی
برآورد محوطه سازی های لازم
برآورد هزینه ساخت و ساز بوم گردی از جمله اتاق ها , سرویس ها و …
برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات لازم برای اتاق ها
برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
برآورد وسایل حمل و نقل

برآورد تجهیزات لازم برای احداث اقامتگاه بوم گردی
برآورد مواد اولیه لازم به طور کامل محاسبه شده است
برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی

برآورد هزینه ثابت
برآورد هزینه های سرمایه ای
برآورد هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش
برآورد نحوه سرمایه گذاری کل برای احداث اقامتگاه بوم گردی
برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه :
برآورد هزینه تولید سالیانه
برآورد قیمت تمام شده
قیمت فروش که شامل اجاره اتاق ها , خوراک و پذیرایی و… است
درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد سود و زیان ویژه
برآورد سرمایه ثابت سرانه
برآورد کل سرمایه گذاری سرانه
برآورد نرخ بازدهی سرمایه
برآورد دوره برگشت سرمایه
برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن

 

 • حجم فایل کیلوبایت
 • کل زمین طرح متر مربع
 • محصولات طرح : طرح توجیهی بوم گردی
 • تعداد صفحات صفحه
 • نوع فایل ورد و pdf
 • لینک دانلود بلافاصله پس از پرداخت فعال خواهد شد.
 • ضمنا یک نسخه از فایل به ایملی که در صفحه خرید وارد کرده اید ارسال خواهد شد.
 • طرح در دست نگارش است.
  راهنمای خرید:
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.