طرح توجیهی باغ رستوران |طرح توجیهی باغ گردشگری 1400


در حال بارگذاری
21 اردیبهشت 1401
پی دی اف و ورد pdf , doc
کیلوبایت
28 صفحه
۵۵,۰۰۰ تومان
خرید

طرح توجیهی باغ رستوران |طرح توجیهی باغ گردشگری 1400

لذت صرف غذا در یک فضایی سرسبز، با صفا و دلنشین از جمله دلایلی است که برخی از افراد ترجیح می دهند مراسمات خود را در باغ رستوران برگزار کنند و یا گاهی اوقات برای تقویت روحیه به این جور مکان ها سر بزنند. مهمترین شاخصه باغ رستوران، وجود فضایی آرام و بسیار مطبوع است که می تواند اوقاتی سرشار از آرامش و لذت را نصیب افراد نماید.

باغ رستوران علاوه بر این که مکانی دلنشین و سرسبز است معمولا منوی آن از تنوع غذایی بالایی نیز برخوردار می باشد. بازار کسب و کار این نوع از رستوران ها به دلیل محبوبیت بالایی که در بین مردم دارند بسیار پر رونق است که این امر موجب شده تا عده ای مشتاق به احداث باغ رستوران باشند. برای احداث نیاز به یکسری مجوز است که افراد در صورت داشتن شرایط لازم می توانند جواز تاسیس و بهره برداری را از ارگان های مربوطه اخذ نمایند.

طرح توجیهی باغ گردشگری
گردشگری از صنایع مهم در کشورمان است چرا که از لولویت های توسعه و آبادانی به حساب می آید و طرح باغ رستوران نیز در زیر مجموعه گردشگری قرار دارد. بدین ترتیب گسترش این قبیل از طرح ها قطعا به توسعه بهتر کشور کمک خواهد نمود.

هدفی که طرح توجیهی باغ رستوران دنبال می کند جذب هر چه بیشتر گردشگران داخلی و خارجی است که با احداث و راه اندازی انواع باغ رستوران می توان سطح رفاهی و تفریحی کشور را بهبود بخشید. علاوه بر این، با احداث باغ رستوران می توان به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم ایجاد شغل نمود.

طراحی باغ رستوران
بسیاری از افراد، صرف غذا در یک فضای سرسبز و با نشاط را به فضاهای بسته که حالتی کسل کننده دارند ترجیح می دهند. از این رو سعی می کنند رستوران هایی را که در فضاهای باز به مشتریان خود خدمات ارائه می دهند انتخاب نمایند. باغ رستوران گزینه ای ایده آل است چرا که هم طبیعتی زیبا و دلچسب دارد و هم اغلب رو باز است و آسمان مشخص می باشد.

بنابراین افراد ضمن میل نمودن غذای مورد دلخواه خود، از فضای باغ و طبیعت هم لذت می برند. باغ رستوران نیز به سبک خاصی طراحی می شود تا افراد بتوانند محیطی کاملا متفاوت از رستوران های سر بسته تجربه نمایند. آلاچیق، آبنما، سقف متحرک و تخت از جمله المان های قابل استفاده در دکوراسیون باغ رستوران است. این قبیل از اماکن به دلیل استقبال و محبوبیت بیشتر معمولا به سبک سنتی و ایرانی طراحی می شوند. به همین دلیل افرادی که به دنبال راه اندازی باغ رستوران هستند بهتر است فضایی سنتی با المان های جذاب انتخاب نمایند تا شاهد استقبال مشتریان بیشتر و در نتیجه کاهش هزینه ها و افزایش درصد سود باشند.

هزینه راه اندازی باغ رستوران
قبل از اقدام به راه اندازی باغ رستوران بهتر است که اطلاعات جامعی در خصوص میزان هزینه ها و سرمایه مورد نیاز به دست آورید تا بر اساس بودجه ای که در نظر گرفته اید برنامه ریزی های لازم را انجام دهید. در طرح توجیهی باغ رستوران، تمام اطلاعات اعم از میزان سرمایه، هزینه های جاری، هزینه های ثابت و … گنجانده شده است.

با کمک طرح توجیهی می توان میزان هزینه راه اندازی باغ رستوران را تخمین زد. اجرای طرح مربوط به راه اندازی باغ رستوران، نیاز به سرمایه گذاری دارد که بیشترین درصد آن در بخش ماشین آلات، تاسیسات، وسایل نقلیه، محوطه سازی و ساختمان سازی صرف می گردد. آن دسته از افرادی که برای راه اندازی یک باغ رستوران سرمایه لازم را ندارند می توانند از طریق تسهیلات بانکی و اخذ وام اقدامات لازم را به عمل آورند.

اما در کل سعی کنید برای بودجه ای که در نظر گرفته اید اولویت را در تجهیز نمودن یک آشپزخانه صنعتی قرار بدهید. چرا که آشپزخانه اصلی ترین بخش باغ رستوران است. و مقداری از بودجه را هم برای حقوق کارمندان و همچنین طراحی داخلی در نظر بگیرید.

سود راه اندازی باغ رستوران
با توجه به دنیای رقابتی و آشفته اقتصادی بازار، خیلی از افراد سعی می کنند کسب و کاری را انتخاب نمایند که از میزان ریسک پایین و سود بالایی برخوردار باشد و کمتر تحت تاثیر نوسانات ارزی قرار بگیرد. مشاغل زیادی در کشورمان وجود دارد که دارای چنین خصوصیتی هستند که باغ رستوران نمونه‌ای بارز از این مشاغل است.

با توجه به این که افراد غذا خوردن در طبیعت و فضاهای سرسبز را دوست دارند و بسیاری حتی مسافران و گردشگران خارجی به خوردن کباب و انواع غذاهای ایرانی علاقه مند هستند و همچنین تنوع در مراسم های مختلف، راه اندازی یک باغ رستوران را با سود قابل توجهی همراه خواهد نمود، چرا که همواره مشتریان ویژه، دائمی و بی شماری وجود دارد. همچنین اگر در تهیه تجهیزات آشپزخانه دقت لازم به عمل آید و کار طراحی به افراد کار بلد و حرفه ای سپرده شود قطعا بالاترین میزان بهره وری و کمترین هدر

رفت انرژی را به دنبال خواهد داشت.

فهرست اطلاعات موجود در طرح توجیهی باغ رستوران 1400 شامل موارد زیر است:
ظرفیت طرح
محل اجرای طرح
سرمایه گذاری کـل
سهم آورده متقاضی
سهم تسهیلات
دوره بازگشـت سرمایه طرح توجیهی باغ رستوران
اشتغالزایی طرح توجیهی باغ رستوران
توجیه اقتصادی

سرمایه گذاری ثابت
الف – 1 ) زمیـن مورد نیاز برای احداث باغ رستوران
الف – 2 ) محوطه سازی
الف – 3 ) ساختمانها
الف – 4 ) ماشین‌آلات
الف – 5 ) تاسیسات
الف – 6 ) وسایل نقلیه
الف – 7 ) تاسیسات اداری
الف – 8 ) هزینه‌های قبل از بهره‌برداری

هزینه های جاری
ب – 1 ) مواد اولیه و نهاده های تولید
ب – 2 ) حقوق و دستمزد
ب – 3 )هزینه نگهداری و تعمیرات
ب- 4 ) هزینه استهلاک
ب- 5 ) سوخت و انرژی
ج – فروش
برآورد هزینه های عملیاتی و غیر عملیاتی
استهلاک هزینه های قبل از بهره برداری
هزینه فروش و اداری ( معادل 2% فروش سالانه)
سود ویژه قبل از کسر مالیات
محاسبه دوره برگشت سرمایه
محاسبه نقطه سر به سر ( در 100% تولید )
حقوق و دستمزد
سوخت و انرژی
تعمیر و نگهداری
توزیع و فروشاستهلاک قبل ازبهره برداری
پیش بینی نشده
محاسبة کارمزد وام
کارمزد سالانه
اصل تسهیلات
جدول بازپرداخت اصل و کارمزد تسهیلات
اصل بازپرداخت تسهیلات

 

خلاصه گزارش طرح:

1-عنوان فعاليت: طرح توجیهی باغ رستوران
2-ظرفيت : 40000 نفر در سال
3-مجريان طرح:  
4-محل اجرا :
5-اشتغال طرح : 10نفر
6-سرمايه ثابت طرح : 50330.36میلیون ریال معادل پنج میلیارد و سی و سه میلیون و سی و شش هزارتومان
7-سرمايه در گردش : 1505.09میلیون ریال معادل یکصد و پنجاه میلیون و پانصد و نه هزارتومان
8-سرمايه گذاري کل طرح : 51835.45میلیون ریال معادل پنج میلیارد و یکصد و هشتاد و سه میلیون و پانصد و چهل و پنج هزارتومان
9-ميزان زمين طرح : 2224متر مربع
10-ميزان زمين بنا : 780متر
11-ميزان تسهيلات مورد نياز : 41468.36میلیون ریال معادل چهار میلیارد و یکصد و چهل و شش میلیون و هشتصد و سی و شش هزارتومان
12-نوع تسهيلات : وام 5 ساله
13-نقطه سربه سر : 41.64%
14-مدت برگشت سرمايه : 5 سال
15-نرخ بازدهي سرمايه : 29.12%
16-تورم : 30%
16-نرخ تنزیل : 25%

طرح بسیار کامل و همه مطالبی که در بالا  در طرح موجود است.
طرح نگارش سال 1400 و شامل فایل ورد و پی دی اف است.
 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.